Європейський Зелений Курс є дорожньою картою заходів, які перетворять Євросоюз на ефективну, стійку та конкурентоспроможну економіку, визначать засоби перетворення Європи на перший у світі кліматично нейтральний континент до 2050 року, стимулюючи розвиток економіки, покращення здоров’я та якості життя людей, а також трансформують кліматичні та екологічні виклики на можливості у всіх сферах та політиках ЄС, гарантуючи справедливий та інклюзивний характер зеленого переходу – про це йшлося сьогодні під час відкритої консультації Мінрегіону щодо формату участі України у “European Green Deal”.
Участь в онлайн-заході взяла Юлія Головатюк-Унгуряну, директорка Фонду енергоефективності, а також представники Мінрегіону, міжнародних організацій, громадськості та експертного середовища.
Європейський зелений курс передбачає, що країни мають розвиватись на основі інноваційних технологій, що не шкодять довкіллю. Прямуючи до європейської спільноти, Україна має синхронізувати власні стратегії розвитку з цими європейськими принципами.
За словами Олексія Чернишова, Міністра розвитку громад та територій України, долучаючись до ініціативи European Green Deal Україна вкотре підтверджує, незмінність курсу на євроінтеграцію та впровадження європейських цінностей в усі сфери життя нашої держави.
Відкрита дискусія мала на меті розпочати експертний діалог та сформувати бачення серед ключових зацікавлених сторін щодо можливих шляхів та пріоритетних напрямків участі України в ініціативі European Green Deal.
Під час презентації стратегії роботи Фонду на 2021-2022 роки для українських та європейський експертів, Юлія Головатюк-Унгуряну, підкреслила, що за сприятливих економічних умов 11,5 тисяч ОСББ матимуть можливість долучитися до Програми “Енергодім” та отримати гранти на енергомодернізацію власного житла.
«Наша мета на найближчу пару років – це мати більше ніж 426 тис. родин, які досягли середньої економії ресурсів не менше, ніж на 20% та покращили умови життя та заощаджують на платежах за комунальні послуги, що забезпечує скорочення викидів парникових газів на 537 тис тон СО2 за рік.», – зауважила Юлія Головатюк-Унгуряну.
Довідка: European Green Deal – це набір політичних ініціатив, висунутих Європейською Комісією з загальною метою зробити клімат Європи нейтральним до 2050 року.Також буде представлено план оцінки впливу, який дозволить збільшити ціль ЄС щодо скорочення викидів парникових газів до 2030 року до мінімум на 50 % та до 55 % порівняно з рівнями 1990 року. План полягає в перегляді кожного діючого закону на його кліматичних переваг, а також введення нового законодавства щодо циркулярної економіки, оновлення будівель, біорізноманіття, сільського господарства та інновацій.