Фонд енергоефективності долучився до підписання Меморандуму про спільні дії з антикорупції в Україні

9 грудня у Міжнародний день боротьби з корупцією Глобальний договір ООН в Україні ініціював підписання Меморандуму про спільні дії з антикорупції в Україні. Фонд енергоефективності також долучився до підписання цього документу.

Участь у заході взяли Юлія Головатюк-Унгуряну, директорка Фонду енергоефективності, а також представники профільних громадських організацій, великих і малих бізнес-компаній та всі зацікавлені організації, які працюють над запобіганням і подоланням корупції.

Зокрема, сторони-підписанти Меморандуму задекларували свої наміри щодо колективної протидії будь-яким формам корупції на всіх рівнях з метою підвищення доброчесності та прозорості бізнесу.

Під час заходу Юлія Головатюк-Унгуряну, директорка Фонду енергоефективності підкреслила важливість просування ідей щодо спільної протидії цьому явищу.

«На жаль, корупція в Україні залишається однією із найгостріших проблем суспільства. Саме тому, дуже важливо підвищити ефективність роботи державних органів по боротьбі із корупцією, а також об’єднати зусилля влади та бізнесу заради викорінення цього явища. Толерантність до корупції має бути нульовою і саме такого принципу ми дотримуємося у своїй роботі», – зазначила  Юлія Головатюк-Унгуряну.

Сторони зобов’язалися сприяти прозорості та протидії корупції у своїй діяльності, а також запроваджувати та підтримувати ефективні внутрішні процеси для запобігання усіх проявів корупції.

За словами Голови Національного агентства з питань запобігання корупції (НАЗК) Олександра Новікова, який також був присутній на заході, Меморандум охоплює не лише конкретні антикорупційні заходи, а й регламентує стандарти випуску продукції на ринку та роботи з працівниками, що дозволить підписантам вимагати їх дотримання від своїх контрагентів.

Свої підписи під документом поставили також представники Глобального договору ООН в Україні, ГО «Стоп корупції», ГО «Nationality Club», «Благодійний фонд «Агенція розвитку майбутнього»», ГС «Українська Бізнес Асоціація», ГО «Асоціація експертів зі сталого розвитку», BASF Ukraine, АТ «Фармак», ТОВ «ДТЕК», ТОВ «Кернел», НЕК «Укренерго».

За словами Тетяни Сахарук, генеральної директорки Глобального договору ООН в Україні, підписання цього документу є першим кроком, спрямованим на поєднання різних стейкхолдерів у протидії корупції в Україні у рамках міжнародної програми «Колективні дії з антикорупції».

«Протягом наступних принаймні трьох років ми станемо майданчиком для спільних дій у сфері антикорупції. Наше завдання – створити спільноту людей, які розуміють, навіщо це потрібно Україні загалом, і  бізнесу зокрема», – зазначила Тетяна Сахарук.

Після урочистого підписання документу для всіх учасників пройшов допрем’єрний показ документального фільму «Червона лінія: Корупція», національна прем’єра якого відбудеться 15 грудня на платформі Української правди.

До підписання цього документу можуть долучитися всі охочі компанії та організації, звернувшись до ГД ООН в Україні: info@globalcompact.org.ua.

2