31 жовтня відбувся Х Всеукраїнський Форум ОСББ у Львові. На ньому обговорили сучасні тенденції у сфері енергоефективності, зокрема програму “Енергодім”, взаємодію бізнесу та влади в управлінні житловою нерухомістю, лобіювання інтересів голів ОСББ та асоціацій в розробці та підготовці законодавчих проектів.
Відкриття заходу відвідав міський голова Львова Андрій Садовий. Мер зазначив, що для Львова є дуже важливою тема ОСББ, адже тільки об’єднані мешканці справді дбають про свої будинки. Також місто фінансово допомагає і буде допомагати ремонтувати будинки ОСББ. В місті кілька років діє спеціальна програма співфінансування проектів з енергозбереження.
Юлія Головатюк-Унгуряну, директор Фонду енергоефективності презентувала програму підтримки енергомодернізації багатоквартирних будинків “Енергодім”, розповіла про основні переваги та умови відшкодування коштів за проведення енергоефективних заходів. “Якщо ми говоримо про ОСББ, то це є проактивна частина наших громадян та мешканців України. І тут, на цьому форумі, щороку збираються найбільш проактивні люди, які дійсно рухають реформу і в сфері житлово-комунального господарства, серед управління багатоквартирними будинками і, звісно, у сфері енергоефективності. Саме тому для нас, як для Фонду, дійсно дуже важливо представити уже діючу програму, яка працює з 3 вересня. Нам дуже цікаво почути зворотній зв’язок саме від ОСББ. Ми розуміємо, що існують закони, які потрібно вдосконалювати, тому ми готові до діалогу та комунікації”, — зазначила Юлія Головатюк-Унгуряну.
Єгор Фаренюк, технічний директор Фонду енергоефективності ознайомив з технічною стороною програми “Енергодім”. Зокрема він ознайомив з основними вимогами до енергетичного аудиту, розробкою проектної документації, проходженням експертизи, критеріями вибору обладнання та матеріалів, аналізом якості, супровідними документами та порядком верифікації виконаних заходів.
Про фінансові аспекти програми “Енергодім” розповіла Наталія Гарна, Начальник відділу розробки фінансових інструментів. Вона ознайомила учасників Форуму з енергоефективними заходами, що підлягають відшкодуванню, етапами надання грантів та зауважила, що деякі порушення призводять до повернення Гранту.
До слова, у Львові зареєстровано 1360 ОСББ у 1458 будинках. З 2014 року кількість ОСББ зросла на 272% порівняно з кількістю створених за попередні 19 років.
Нагадаємо, Фонд енергоефективності підписав Меморандум про співпрацю із Львівською міською радою.
Раніше Фонд енергоефективності презентував програму “Енергодім” в Маріуполі