Фонд енергоефективності став учасником VI форуму енергоефективності «Енергостійкість: Рівненщина 2025»

На запрошення Рівненської обласної державної адміністрації Фонд енергоефективності взяв участь в VI форумі енергоефективності «Енергостійкість: Рівненщина 2025», який відбувся 17 липня у місті Рівне. Цей захід став вже традиційною, щорічною платформою для обміну досвідом, ідеями та рішеннями у сфері енергоефективності та відновлюваної енергетики. Його ключова мета — активізація енергоефективних ініціатив на місцях, посилення співпраці між громадським, державним і бізнес-секторами та надати громадам практичні інструменти для дій вже сьогодні.

Юлія Сабатюк, голова Наглядової ради Фонду енергоефективності під час Форуму наголосила на важливості впровадження енергоефективних заходів у житловому секторі та підкреслила роль Фонду енергоефективності у цьому процесі.

«Нині енергоефективність є життєвою необхідністю, адже це шлях до енергонезалежності, а отже це про нашу з вами безпеку, — зазначила Юлія Сабатюк. — Якщо говорити про фінансові інструменти для житлового сектору, то на сьогодні Фонд енергоефективності надає співвласникам багатоповерхівок напевно найстабільніші та найпрозоріші інструменти, як для впровадження енергоефективних заходів, так і для відновлення будинків, пошкоджених рашистами. Зараз це два ключові напрямки діяльності Фонду, які постійно удосконалюються, спрощуються, розвиваються наскільки це можливо за нинішніх умов. Днями Фонд перезапустив Програму «ВідновиДІМ», після невеликої перерви знову відкрито прийом заявок на участь у цій програмі, також у процесі підготовки чергові зміни до Програми «Енергодім». Це стало можливим завдяки фінансовій підтримці наших Європейських партнерів, за що ми їм безмежно вдячні».

Разом з тим, голова Наглядової ради Фонду енергоефективності підкреслила, що Підтримка європейських партнерів — це надзвичайно важливо, але підвищувати енергоефективність наших житлових будинків, дбати про екологічність, власну енергонезалежність, скорочувати споживання енергоресурсів та залежність від викопного палива — все це прямі обов’язки кожного свідомого громадянина. За нинішніх умов це є життєвою необхідністю, тож маємо бути максимально згуртованими аби спільно діяти задля досягнення спільної мети.

Микола Ільїнов, фінансовий директор Фонду енергоефективності презентував учасникам практичні кейси Програм Фонду, детально розповів про переваги, які надають реалізовані проєкти та представив досягнуті результати діяльності Фонду в межах країни.

«Фонд енергоефективності тримає курс на відновлення, енергоефективну та «зелену» трансформацію житлового фонду, надаючи грантову підтримку співвласникам багатоквартирних будинків, — сказав під час виступу Микола Ільїнов. — Підтримка енергомодернізації багатоквартирних будинків залишається ключовим напрямком діяльності Фонду енергоефективності. На реалізацію цього напрямку спрямована Програма «Енергодім». Сьогодні за цією Програмою близько 500 реалізованих проєктів, ще понад 330 — в роботі, Фонд компенсував учасникам більше 2 млрд грн. Другим пріоритетним напрямом діяльності Фонду за нинішніх умов є відновлення будинків, пошкоджених внаслідок російської агресії. У липні ми не лише відновили прийом заявок за Програмою  «ВідновиДІМ», але і внесли зміни, які надають ще більше можливостей для ОСББ, збільшивши граничний розмір гранту до 10 млн грн та розширивши перелік заходів, у тому числі з енергоефективною складовою». 

Також Микола Ільїнов відмітив, що Фонд енергоефективності реалізував пілотний етап Програми «ГрінДІМ», наразі прийом нових заявок на участь у цій програмі призупинено, проте результати реалізації цього етапу демонструють ряд переваг від впровадження альтернативних джерел енергії у багатоквартирних будинках та доводять доцільність застосування системного підходу до впровадження таких заходів.

Загалом в VI форумі енергоефективності «Енергостійкість: Рівненщина 2025» участь взяли близько 300 учасників. Ключовими темами для обговорення стали: 

  • Фінансові інструменти для сталого розвитку громад;
  • Виклики та стратегічні пріоритети енергоефективності Рівненщини в умовах війни;
  • Альтернативна енергетика в агросекторі: бізнес-рішення для енергетичної стійкості;
  • Енергозабезпечення  критичної інфраструктури;
  • Забезпечення сталої роботи в громадських будівлях в умовах кризи.