21 жовтня представники Фонду енергоефективності стали учасниками ІІ Форуму енергоменеджерів громад, який організований Всеукраїнською асоціацією органів місцевого самоврядування “Асоціація ОТГ”.
Форум був присвячений обговоренню питань у сфері комплексних енергоефективних рішень у житловому секторі, темпів термомодернізації будинків, а також шляхів підвищення рівня енергоефективності житлових будинків та досягнення енергонезалежності.
Учасники заходу: народні депутати, представники Фонду енергоефективності, Мінрегіону, муніципалітетів, Асоціації об’єднаних територіальних громад, GIZ та інші.
Відкриваючи захід, Василь Лозинський, перший заступник Міністра розвитку громад та територій України зазначив, що розвиток сфери енергоефективності є одним із ключових пріоритетів діяльності Уряду та запорукою досягнення енергонезалежності.
“У нас є законопроект про усунення бар’єрів для масштабної термомодернізації житлового фонду. Ми хочемо максимально спростити те, що заважає швидко та якісно реалізувати енергоефективні проекти для того, щоб оперативніше, якісніше та масштабніше впроваджувати такі проекти”, – додав Василь Лозинський.
Олег Покідько, начальник відділу розвитку та навчання Фонду енергоефективності зазначив, що діяльність Фонду направлена на термомодернізацію багатоквартирних будинків, але досягти бажаної мети можливо лише спільними зусиллями Фонду, громад та енергоменеджерів.
“Програма “Енергодім”, яку реалізує Фонд енергоефективності, з кожним роком набирає обертів. Ми бачимо, що все більше ОСББ з громад долучаються до програми і ми з радістю підтримуємо ініціативи, що сприяють налагодженню та розвитку комунікації між усіма зацікавленими сторонами у сфері енергомодернізації багатоповерхівок”, – сказав Олег Покідько.
Юрій Збираник, начальник відділу по роботі з регіонами Фонду енергоефективності презентував учасникам результати енергомодернізації житлових будинків за програмою “Енергодім”.
“На сьогодні Фонд отримав 799 заявок від ОСББ на участь у Програмі, з них 635 в роботі, 44 – на верифікації, і 26 – вже верифіковані. Загальна вартість енергоощадних проектів – 6 млрд 543 млн 974 тис. грн Орієнтовна сума грантів, що отримають ОСББ, складає до 70% вартості проектів або 4 млрд 136 млн 085 тис. грн. Загалом вже близько 72 тисячі домогосподарств стали учасниками програми”, – повідомив Юрій Збираник.
За його словами, крім роботи з ОСББ Фонд продовжує поглиблювати співпрацю з громадами у межах програми “Енергодім”. На сьогодні між Фондом та муніципалітетами підписано 236 меморандумів про співпрацю, що стимулювало розробку та адаптацію понад 120 місцевих енергоефективних програм підтримки ОСББ із фінансуванням на суму понад 220 млн грн.
Перегляд відеотрансляції Форуму доступний за посиланням.