23 липня 2019 Наглядова рада Фонду енергоефективності схвалила основу проекту програми «Енергоефективний дім», за якою ОСББ зможуть отримувати гранти на заходи з енергоефективності.
Програма включає, крім загальних засад та умов грантової політики, юридичні, фінансові, технічні вимоги до заявок та проектів. Протягом наступного місяця експерти Фонду ЕЕ за підтримки міжнародних партнерів доопрацюють кінцевий варіант усіх процедур Програми: порядку дій учасників програми, порядку верифікації, вимог до аналізу якості, порядку подання апеляції, порядку моніторингу, ведення баз даних, після чого вона буде опублікована для широкого загалу. Також буде створено візуальний варіант Програми, щоб спростити для ОСББ ознайомлення та користування нею.
Також Наглядова рада прийняла за основу Умови Грантового Договору, що укладатиметься між Фондом ЕЕ та ОСББ. Після подання заявки ОСББ та у разі її схвалення Фондом таке ОСББ стане стороною Грантового договору як договору приєднання відповідно до Цивільного кодексу.
Нагадаємо, програма Фонду ЕЕ передбачає часткове відшкодування витрат на заходи з енергоефективності у розмірі 40% вартості прийнятних заходів/робіт для пакету «Легкий» та 50% для пакету «Комплексний», також додатковий грант у розмірі 20% для перших 300 заявок http://bit.ly/31MLxwr
Також Наглядова рада ухвалила умови договору з банком-партнером: з обраними банками будуть підписані договори про співпрацю. Очікується, що договір з першим банком-партнером буде підписано вже в серпні. В подальшому банки-партнери працюватимуть як «єдине вікно», до якого ОСББ подаватимуть заявки на отримання грантів. На тепер один державний банк вже висловив намір брати участь в реалізації Програми Фонду ЕЕ в якості банка-партнера. Ще два банки розглядають можливість приєднатися до співпраці з Фондом ЕЕ.
Нагадаємо, раніше Наглядова рада затвердила порядок обрання банків-партнерів: /novyny/direkciya-fondu-rozpochinae-proceduru-obrannya-bankiv-partneriv Порядок прийняття рішення про обрання банків-партнерів можна скачати тут.
Програма Фонду енергоефективності реалізовується у співпраці з Міжнародною фінансовою корпорацією – IFC, за підтримки проектів Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH та Програми розвитку ООН (ПРООН).
Діяльність Фонду фінансується за рахунок коштів державного бюджету та донорів, якими наразі є Європейський Союз та Німеччина.