Дирекція Фонду енергоефективності разом із Альоною Шкрум, першою заступницею Міністра розвитку громад та територій України, представниками ЄС та IFC здійснили візит до Ірпеня, де оглянули реалізовані проєкти за програмою «ВідновиДІМ». Завдяки оперативній підтримці Європейського Союзу ця ініціатива була запущена ще у 2022 році, що дало змогу швидко розпочати відновлення житлового фонду, постраждалого від війни.
За оцінками експертів Київської школи економіки, загальна кількість зруйнованих або пошкоджених об’єктів житлового фонду становить близько 236 тис. будівель. Ірпінь, як один із перших постраждалих міст, став символом стійкості та відбудови. Завдяки Програмі «ВідновиДІМ» тисячі мешканців мають змогу повернутися до оновлених та безпечних будинків.
Єгор Фаренюк, директор Фонду енергоефективності, підкреслив важливість продовження Програми «ВідновиДІМ»: «Ми щиро вдячні Європейському Союзу та Міжнародній фінансовій корпорації за безцінну підтримку, яка дала можливість запустити Програму ще у 2022 році. Завдяки цій ініціативі тисячі мешканців отримують можливість повернутись додому. Щиро вірю, що найближчим часом будуть виділені додаткові кошти як з боку ЄС, так і з боку Уряду України, що дозволить знов запустити прийом нових заявок та допомогти ще більшій кількості українців».
Учасники поїздки оглянули будинки і поспілкувались із їхніми співвласниками. У межах Програми ремонтні роботи проводяться із урахуванням сучасних вимог щодо енергоефективності. Адже ключовий пріоритет — не просто відновити житло, а зробити його по-справжньому комфортним. Зокрема, делегація ознайомилася з завершеними проєктами та поточними відновлювальними роботами. Серед об’єктів, які відвідали учасники, були повністю відновлені будинки «Фортеця 22», де завершено роботи з відновлення покрівлі, замінено вхідні двері та утеплено фасад, а також ОСББ «Джерело 50» та ОСББ «Джерело 56». Крім того, завершено зовнішнє відновлення ОСББ «Джерело 50а», яке вже подало другу заявку на ремонт місць загального користування.
Разом із тим, у межах програми тривають активні роботи з відновлення в ОСББ «Джерело 52», «Джерело 56а» та ОСББ «Джерело 52а», в цих будинках продовжуються внутрішні та зовнішні роботи. Також триває відновлення будинків на вулиці Висока в будинках «Високий 10а» та «Висока 10а/1».
Попри значні успіхи у відбудові, масштаби руйнувань залишаються величезними, і потреба у фінансуванні відновлення залишається критичною. Тож, сподіваємося, що Європейський Союз,який є ключовим партнером України у відновленні житлової інфраструктури і надалі продовжуватиме співфінансувати такі вкрай важливі проєкти.