Історії успіхуPost->IDНовини

Як ОСББ з Рівного скоротило витрати на опалення вдвічі

Будинку ОСББ “Соломія-54” вже понад 40 років. Зведений у 1982 році, він став домівкою для 82 родин. П’ятиповерховий будинок із шістьма під’їздами довго боровся з типовими “болячками” радянської забудови: холодні стіни, неефективне опалення, постійні тепловтрати, що перетворювали платіжки на справжній виклик для мешканців.

Завдяки ініціативності та згуртованості мешканців, будинок пройшов повну термомодернізацію за Програмою “Енергодім” Фонду енергоефективності. Зокрема в будинку реалізували наступні заходи: утеплено трубопроводи системи опалення та ГВП в неопалювальних приміщеннях, систему опалення збалансували — у кожному стояку встановили автоматичні балансувальні клапани. Крім того, утеплили стіни, дах та технічні поверхи, що суттєво зменшило тепловтрати. Замінили зовнішні двері у під’їздах і облаштували тамбури 

«Тепер у будинку тепло, тихо й приємно перебувати. І головне — ми бачимо це в платіжках. Вони зменшилися майже вдвічі! Завдяки підтримці Фонду енергоефективності та нашого регіонального радника Михайла Лук’яника цей проєкт вдалося втілити в життя», — із гордістю розповідає голова ОСББ Галина Година.

Ключові показники проєкту

  • Загальна вартість проєкту: 12,3 млн грн
  • Загальний розмір гранту: 8,5 млн грн
  • Власний внесок співвласників: 3,8 млн грн
  • Заявлена річна економія:
    • У коштах: 1413 тис. грн/рік
    • В енергії: 914,8 тис. кВт·год/рік
    • Скорочення споживання енергії:  53%

Економія для співвласників:

  • Середня річна економія коштів на одну квартиру (площею 60 м²): понад 15,9 тис. грн/рік
  • Вартість заходів на кожну квартиру: 690 грн/м²

Нагадуємо, що після початку повномасштабного вторгнення росії на територію України Програма «‎Енергодім» була адаптована до умов воєнного часу і зараз працює у спрощеному варіанті. 

ОСББ, які стали учасниками Програми до повномасштабної війни, мають можливість завершити реалізацію своїх комплексних проєктів. А нові учасники можуть рухатись до комплексної енергомодернізації будинків покроково — брати участь у Програмі «‎Енергодім» за спрощеним пакетом «А» (Суперлегкий), а потім реалізувати енергоефективні заходи за спрощеною процедурою по пакету «Б»

Програма «Енергодім» фінансується за рахунок коштів Держбюджету України, фінансової підтримки ЄС та уряду Німеччини. Міжнародна фінансова корпорація (IFC) здійснює адміністрування коштів Мультидонорського трастового фонду (МДТФ). Німецьке товариство міжнародного співробітництва — німецьке агентство з розвитку (GIZ) здійснює експертне консультування і надає технічну підтримку Фонду.