29 травня 2021 року відбувся онлайн тренінг для телевізійних журналістів з Херсону, Миколаєва, Одеси та Чернівців, присвячений обговоренню тем житлово-комунального господарства й енергоефективності у житловому секторі та їх висвітленні у засобах масової інформації (ЗМІ).
Участь у заході взяли представники ЗМІ, Фонду енергоефективності, регіональні радники програми IFC та інші.
Відкриваючи захід, Дмитро Литвиненко, журналіст телеканалу “СТБ” та координатор спільноти телевізійних журналістів, яка складається зі 105 осіб, зазначив, що завдяки цій спільноті – ЖурКомКлубу щомісяця випускається понад 30 сюжетів на комунальну тематику.
Зазначимо, що Дмитро Литвиненко з 2014 року спеціалізується на темах енергоефективності та житлово-комунального господарства. Під час тренінгу він презентував учасникам рейтинги каналів та долю залученості глядачів до сюжетів на тему ЖКГ.
До заходу також приєдналася Юлія Головатюк-Унгуряну, директорка Фонду енергоефективності, яка розповіла присутнім про можливості та переваги програми “Енергодім”, а також презентувала учасників Програми у Південних регіонах та низку завершених енергоефективних проектів.
Так, загальна вартість проектів у чотирьох областях – Одеській, Миколаївській, Херсонській та Чернівецькій складає 592,6 млн грн, а грант Фонду – 368,3 млн грн.
За словами очільниці Фонду, загалом в Україні налічується близько 180 тисяч багатоквартирних будинків, з яких близько 33 тисяч – ОСББ. Близько 80% усього житлового фонду країни потребує комплексної модернізації, адже переважна більшість об’єктів збудована ще за радянських часів.
“Держава має створити стимули для громадян щось робити для покращення свого добробуту. Муніципалітети також мають відіграти певну роль у цьому. Тобто, кожен має внести свій вклад у енергоефективність: держава, ОСББ та місцева влада”, – підкреслила Юлія Головатюк-Унгуряну.
Наразі в активних містах України функціонують ресурсні центри, де громадянам надають безкоштовні консультації з енергоефективних питань.
Юлія Головатюк-Унгуряну також зазначила, що Фонд розраховує на досягнення компромісу з Мінрегіоном щодо подальшої видозміни інституту менеджерів з супроводження проектів, щоб ОСББ могло користуватися цими послугами для полегшення участі у Програмі.
“Ми розраховуємо, що цей компроміс буде знайдений, тому що чітко видно, що цього елементу не вистачає у Програмі”, – додала очільниця Фонду.
Крім того, участь в онлайн-тренінгу взяли Віктор Мостовий, Микола Ільїнов, Максим Литвиненко, Лілія Мартинова та Олеся Гребенюк, регіональні радники програми IFC з підтримки Фонду енергоефективності. Експерти поділилися практичними кейсами енергомодернізації багатоповерхівок за програмою “Енергодім” та іншими аспектами взаємодії зі співвласниками.
Як повідомлялося, у Мінрегіоні презентували законопроект щодо комплексної термомодернізації будівель.