10 грудня відбувся міжнародний семінар «Взаємодія між секторами в енергетичній модернізації житлових будинків» в рамках проекту FpB-19018 «Розробка інструментів взаємодії та міжгалузевої співпраці для професійного управління нерухомістю». Проект реалізується в рамках 9 етапу програми Уряду Німеччини з підтримки Білорусі у 2019 – 2022 роках.
Організаторами семінару виступили Міжнародна асоціація менеджменту нерухомості, ініціатива «Житлове господарство у Східній Європі» IWO-Berlin. Вячеслав Коваль, фінансовий директор Фонду енергоефективності презентував проекти з енергоефективності від України.
Серед учасників заходу були представники об’єднань співвласників будинків, муніципальних керуючих компаній, а також експерти профільних асоціацій з України, країн ЄС, Білорусі, Казахстану і Узбекистану.
Учасники семінару спілкувалися на тему активізації державних програм для стимулювання енергоефективних заходів серед населення, а також ділилися практичними інструментами роботи з мешканцями при підготовці енергоефективних рішень у будинках.
Вячеслав Коваль розповів учасникам конференції про напрямки роботи Фонду енергоефективності в Україні, а також можливості Програми «Енергодім». «Робота Фонду направлена на допомогу ОСББ. При цьому у пріоритеті, крім вдосконалення умов програми, є розвиток співпраці з містами, які можуть фінансово підтримувати співвласників», – зазначив Вячеслав Коваль.
Він наголосив, що програма “Енергодім” постійно вдосконалюється, щоб допомогти якісно та оперативно впроваджувати проекти з термомодернізації будинків.
Іншим учасником семінару від України стала Лариса Бойчун, голова ОСББ міста Чортків Тернопільської області, в будинку якого вже завершилися роботи з енергоефективності.
Вона розповіла про взаємодію з Фондом енергоефективності в рамках реалізації Програми “Енергодім”, та поділилася порадами, які допоможуть переконати співвласників багатоповерхівок прийняти рішення щодо проведення термомодернізації своїх осель. За словами Лариси Бойчун, 60-річний будинок, яким вона управляє, мав низку проблем, таких як розбалансована система опалення та незадовільний зовнішній вигляд. Після впровадження комплексу енергоефективних заходів, вдалося не лише усунути багаторічні проблеми із основними інженерними системами будинку та покращити його зовнішній вигляд, а й досягти економії енергії на рівні 28%.
“Коли я дізналася, що держава може повернути майже 70% за модернізацію будинку, для мене не стояло питання, чи брати участь в програмі. Я переживала лише за те, щоб встигнути потрапити в перші 500 учасників”, – каже голова ОСББ.
Стати учасником Програми “Енергодім” може будь-яке ОСББ, що прагне зробити свою оселю енергоефективною, безпечною, зручною та економною. Детальніше про програму “Енергодім” можна дізнатися на сайті energodim.org. Також можна проконсультуватися з регіональним менеджером за посиланням /novyny/#how_to_apply_header_block
Раніше Фонд енергоефективності повідомляв про долучення до програми “Європейський зелений курс”